RUWBOUW
Dimension 70 – november 2023
Deceuninck scheert hoge toppen met interne recyclagecapaciteit

Drie extra granulatielijnen zijn de laatste stap van het investeringsplan (Foto’s Deceuninck)

“Investeren in onze leiderspositie in de overgang naar duurzame producten en dito productie onderscheidt ons van de concurrentie”, zegt CEO Bruno Humblet

De recyclage begint met het inzamelen van oud pvc, incl. oude ramen, in GObags

De recyclage begint met het inzamelen van oud pvc, incl. oude ramen, in GObags
PreviousNextAls één van de top 3 internationale fabrikanten van PVC, aluminium en composiet raam- en deuroplossingen, hecht Deceuninck veel aandacht aan betrouwbaarheid, innovatie en duurzaamheid. Recent keurde het SBTi de klimaatdoelstellingen van het bedrijf goed. Deceuninck – dat over een recyclingplant beschikt in Diksmuide – verhoogt ook zijn interne recyclagecapaciteit van 8.000 ton naar 40.000 ton per jaar tegen 2024.
Met de goedkeuring van de doelstellingen van Deceuninck inzake het reduceren van broeikasgasemissies bevestigt het Science Based Targets-initiatief (SBTi) dat het reductieplan conform is met de meest recente klimaatwetenschap en in lijn met de campagne ‘Business Ambition for 1.5°C’. Bruno Humblet (CEO Deceuninck): “Wij zijn al jaren een pionier in onze sector dankzij onze recyclingfaciliteiten. De goedkeuring van het SBTi bevestigt dat we de juiste acties ondernemen om onze ecologische impact minimaal te houden.” De goedgekeurde doelstellingen van Deceuninck zijn tweeledig. Op korte termijn bevestigt de goedkeuring het engagement om de absolute broeikasgasemissies van scope 1 (directe emissies) en 2 (aankoop van energie, vooral elektriciteit) tegen 2030 met 60% te verminderen t.o.v. basisjaar 2021. Deceuninck engageert zich ook om de broeikasgasemissies van scope 3 (emissies doorheen de waardeketen) met 51,6% te verminderen per ton productie in dezelfde periode. Er is ook de algemene doelstelling om de netto-emissie van scope 1, 2 en 3 tegen 2050 tot nul te herleiden. Om de scope 3-doelstellingen te bereiken, gaat Deceuninck in dialoog met leveranciers om zich te verbinden tot decarbonisatie-doelstellingen en het verhoogd gebruik van gerecycleerde PVC in zijn producten.
Recyclagecapaciteit x 5
Eind 2023 zal Deceuninck zijn 5-jareninvesteringsplan voor de recyclagefabriek in Diksmuide afronden. Dit ondersteunt de geleidelijke verhoging van de recyclage-capaciteit van 8.000 ton/jaar in 2017 naar 40.000 ton/jaar tegen eind 2023. De investering van €25 miljoen maakt de interne recyclagestrategie toekomstbestendig. Deze recyclage begint met het inzamelen van oud pvc, incl. oude ramen. Daarna volgt het materiaal een proces van breken, reinigen, sorteren en granuleren. Er worden vandaag gemiddeld 10 vrachtwagens met oude pvc-profielen verwerkt per dag. Het investeringsplan omvat een verhoging van de breek- en reinigingscapaciteit. Procesverbeteringen dragen bij tot een capaciteitsverhoging. Drie extra granulatielijnen en een extra magazijn, worden gevolgd door de verhuis naar een nieuwe hal eind 2023, de laatste stap van het plan. “We kiezen ervoor om te investeren in onze leiderspositie in de overgang naar duurzame producten en dito productie. Deze kwaliteit onderscheidt ons van de concurrentie”, zegt Humblet. Het gebruik van gerecycleerd materiaal is belangrijk in de O&O-processen van Deceuninck. De standaard Elegant-lijn bevat 15-30% gerecycleerd materiaal, de Phoenix-lijn zelfs 100% gerecycleerd materiaal. Vanuit milieu-oogpunt investeert het bedrijf om meerdere redenen in recyclage. Oude pvc-ramen eindigen niet op het stort. De verwerking van gerecycleerd materiaal verbruikt 90% minder energie en geeft minder CO2-uitstoot dan de productie van nieuw materiaal. In 2022 werd 19.804 ton recycled pvc in het productieproces verwerkt en 37.000 tCO2e vermeden.
Door Philip Declercq
www.deceuninck.com
Oudeprofielen